Bankovanie

Banky (sklenené guľovité nádobky) sa prisávajú na telo mechanickým odsatím vzduchu a používajú sa k ošetreniu bolestivých partií (predovšetkým chrbtice) alebo meridiánov na tele. Okrem výrazného uvoľnenia svalov a rozprúdenia toku energií majú veľký význam pri čistení organizmu od usadených splodín látkovej výmeny. Táto málo známa procedúra je veľmi účinná.

Nahriatím vzduchu v banke a jeho neskorším pomalým ochladzovaním sa vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Je to veľmi stará metóda, ktorá sa používa nejen k potlačovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k zmierneniu vnútorných obtiaží.

Suchá banka pôsobí ako fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňuje pochody látkovej výmeny v okolí a stimuluje imunitu organizmu. Po priložení banky pod tlakom je vtiahnutá koža i podkožie, dôjde k jemnému popraskaniu drobných cievok. Malý výron krvi a lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia. Prekrvenie a okysličenie kritických bodov odplaví škodliviny a opakovane vedie k úľave od bolesti v chrbtici, kĺboch i šľachách a taktiež upraví aj funkcie príslušného vnútorného orgánu.

Bankovanie sa úspešne používa aj na elimináciu celulitídy, najmä na stehnách a zadočku v súčinnosti s anticelulitídnymi zábalmi.